25.11.2016
Ulica kneza Koclja 22, Maribor
Združenje siBIM,
v soorganizaciji s Fakulteto za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo na Univerzi v Mariboru,
organizira
2. strokovno konferenco
siBIM 2016 - "BIM – DNK grajenega okolja"
25.11.2016, hotel City, Maribor
Združenje siBIM, po uspešno izvedeni 1. strokovni konferenci siBIM 2015 (http://sibim.si/dogodki/sibim2015), tudi letos pripravlja konferenco siBIM 2016, tokrat s podnaslovom »BIM – DNK grajenega okolja«.
Konferenca se bo, kot enodnevni strokovni dogodek, odvijala 25.11.2016 v prijetni atmosferi hotela City v Mariboru, ki se nahaja ob reki Dravi. V okviru konference bo 24.11.2016 potekal BIMathlon, kjer bodo prijavljene skupine (inženirji, študenti, dijaki, ...) tekmovale v uporabi BIM-pristopa v projektih na področju grajenega okolja.
Tematika letošnje konference se osredotoča na ključne prednosti in ovire uporabe BIM-pristopa na posameznih področjih grajenega okolja s poudarkom na izvedenih projektih in izmenjavi izkušenj, ki sledijo iz uporabe BIM-pristopa. Pri BIM-pristopu je ključna pravilna uporaba; v pravem obsegu, v ustreznih fazah projekta in na pravem mestu.
BIM-pristop se uveljavlja tudi v okviru individualne stanovanjske gradnje kjer so, prav tako pomembni projekt, višina investicije, funkcionalnost objekta in vzdrževanje objekta. Na področju javnih investicij se BIM-entuziazem posameznih investitorjev seli v prve pilotske projekte državnega pomena, ki bodo identificirali dejanske prednosti in ovire na poti do nacionalne strategije za uporabo BIM-pristopa, tudi pri npr. pregovorno dragih in kompleksnih infrastrukturnih projektih. Tudi
upravitelji objektov se začenjajo zavedati potenciala uporabe BIM-modela, ki leži v predalu, za veliko število procesov v fazi vzdrževanja objekta. Zaznati je tudi prve praktične premike v smeri uporabe digitalnih modelov gradbenih izdelkov, ki spreminjajo tehnologijo gradbene proizvodnje, tudi z uporabo 3D-tiskalnikov.
Pojavljajo se marketinške rešitve za uporabo BIM-modelov za bolj informirano predstavitev objekta, njegove notranjosti, zunanjosti, fasadnih oblog, strojnih inštalacij, itd.
Interoperabilnost, ki jo zagotavljajo odprti BIM-standardi, omogoča integracijo domenskih BIM-podmodelov, ki so realna podpora projektnim skupinam v gradbenih projektih.
Vse opisano kaže na dejansko prežemanje projektov grajenega okolja z BIM-pristopom. To pa je tudi vodilna misel letošnje konference siBIM 2016.
Objava prispevkov
Kotizacija
Prijava na konferenco
Sponzorski paketi
Pokrovitelji
Kontakt
Sponzorji
Medijski partner
Organizacijski in programski odbor siBIM 2016
BIM izobraževanje in certificiranje Spletno predevanje/Zavod za Gradbeništvo (ZAG), Dimičeva ulica 12, 1000 Ljubljana
BIM izobraževanje in certificiranje
Na širšem področju urejanja prostora je v sklopu digitalizacije opazna rast uporabe informacijskega modeliranja gradenj BIM (angl. Building Information ...